Як відновити втрачені дані

В епоху інформаційних технологій зберігати величезні об’єми даних можна за допомогою різних пристроїв та сервісів. Інформація має велику цінність, тому потрібно подбати про її належне збереження. Але попри те, що сучасні пристрої забезпечують надійне зберігання та швидке відновлювання даних, часом виникають помилки та втрата інформації.

Відновити цифрові дані можливо, використовуючи різні програми. Але краще цього не допускати та захистити себе від втрати інформації за допомогою резервного копіювання файлів.

Випадки втрати даних

Небажане видалення інформації може статись через вихід з ладу обладнання або через людський фактор. Розглянемо найпоширеніші причини втрати даних:

  1. Випадкове видалення даних внаслідок людської помилки. Щодня співробітникам доводиться мати справу з великим обсягом інформації. Через втому або неуважність можна випадково неправильно зберегти або видалити необхідні файли. Від помилок ніхто не застрахований. При форматуванні та роботі з даними такі випадки трапляються доволі часто.
  2. Перепад напруги або вимкнення живлення електромережі. Перепад напруги може призвести до пошкодження диску. А раптове вимкнення світла – до незбереження файлів. Щоб цього уникнути, використовуйте джерела безперебійного живлення.
  3. Шкідлива дія вірусів. Попри те, що існує багато антивірусних програм, в мережі постійно з’являються нові види вірусів, які обходять захист. Користувач може навіть не здогадуватись, що на його пристрої є вірус. Під дією шкідливих програм файли можуть псуватись, видалятись, а програмне забезпечення – працювати нестабільно.
  4. Вихід з ладу техніки. Пристрої можуть зламатись внаслідок перегрівання, механічного пошкодження, потрапляння рідини та інших причин. Інформація, яка зберігається на жорсткому диску, відновлюється тільки за допомогою спеціалістів.

Ймовірність відновлення втрачених даних

У більшості випадків пошкоджені або втрачені дані можна відновити. Наприклад, після встановлення дієвої антивірусної програми та усунення впливу шкідливих програм, пошкоджені файли відновлюються.

Ймовірність отримання втрачених даних вища після випадкового їх видалення, ніж після форматування диску. Після форматування жорсткий диск вважає області, які знаходяться на ньому, вільними та доступними для нових записів. Щоб підвищити шанси на відновлення файлів, не записуйте на диск нову інформацію та зверніться до фахівців.

Після механічного пошкодження техніки ймовірність збереження файлів на жорсткому диску дуже висока. Щоб отримати інформацію зі зламаних приладів навіть не обов’язково робити повний ремонт. Підключіть жорсткий диск до працюючої техніки.

Як запобігти проблемі втрати інформації

Найнадійніший спосіб зберегти потрібні дані та захистити себе від їх випадкової втрати – налаштування резервного копіювання інформації (бекапу). Ми пропонуємо налаштування копіювання даних в найпопулярніші хмарні сервіси: Google Drive, Dropbox, OneDrive і синхронізацію інформації за допомогою мінісерверів Synology. Це допоможе вам усунути проблеми втрати файлів у разі пошкодження жорсткого диску, програмних збоїв, крадіжок та виходу з ладу техніки. А доступ до своїх файлів ви будете мати в будь-якому місті чи країні.

Чому для відновлення даних краще звернутись до спеціалістів Nspace

Наша компанія працює в IT-сфері понад 20 років. За цей час ми стикались з найрізноманітнішими випадками втрати інформації та знаємо найнадійніші способи її повернення. Самостійне встановлення відновлювальних програм та їхнє налаштування може ще більше погіршити ситуацію та призвести до неможливості розв’язання проблеми. Ми не лише повертаємо важливі для вас файли, а й налаштовуємо їхнє резервне копіювання та підказуємо, як надійно захистити інформацію вашої компанії.