Як обрати ноутбук для роботи

Кожен ноутбук, незалежно від технічних характеристик, може використовуватися для певної цільової роботи. У цьому питанні є декілька нюансів, на які потрібно звернути увагу кожному потенційному покупцеві даної техніки. Розберемо процес вибору ноутбука для роботи більш детально.

Основні фактори вибору ноутбука для роботи

Перш за все, треба визначитися з тим, для якої саме роботи необхідно придбати техніку. Умовно, можна розділити роботу на ноутбуці на декілька категорій, включаючи:

 • Роботу з офісними програмами
 • Дизайн
 • Програмування.

Кожна з вище зазначених категорій при виборі ноутбуків має певні нюанси. Розглянемо їх більш детально.

Ноутбуки для роботи з офісними програмами

 • Ціна

Для роботи з пакетом програм MS Office, Adobe Reader, NotePad, поштовими сервісами та подібним програмним забезпеченням, підійдуть ноутбуки вартістю від 250 до 400 доларів.

 • Технічні характеристики

Перш за все, варто звернути увагу на моделі з матовим дисплеєм та діагоналлю екрану 15,6 дюйма. З таким розміром екрану можна буде безперервно працювати на ноутбуці більше ніж 4 години без втоми для очей, тому продуктивність роботи буде досить великою.

Щодо процесора, варто надати перевагу процесорам Pentium від Intel, від 3-ї версії. В дискретній відеокарті для офісного ноутбука немає потреби. Для повноцінної роботи з пакетом офісних програм буде досить і вбудованої відеокарти.

Щодо оперативної пам’яті (RAM) — обсягу в 4 ГБ вистачить з головою.

Жорсткий диск (HDD) може мати довільний обсяг пам’яті, але бажано, щоб цей показник був не менше 256 ГБ. Диск типу SSD не обов’язковий, оскільки подібний ноутбук використовується статично та не передбачає безлічі транспортувань користувачем.

 • Особливості

Для офісного ноутбука важлива наявність таких портів: LAN, USB, HDMI. Також важлива наявність адаптерів: Wi-Fi, Bluetooth й оптичного приводу DVD+/-RW. Дуже швидкої роботи від такого пристрою не варто чекати, але, зважаючи на його ціну, для роботи з офісним програмним забезпеченням, його сповна вистачить.

Ноутбуки для програмування

Така категорія ноутбуків здатна надати користувачеві більш серйозні технічні можливості.

 • Ціна

Ноутбук для програмування варто розглядати у діапазоні від 400 до 650 доларів. З таким пристроєм кожен користувач повинен мати змогу запускати технічно складні вебпроєкти та програми, які вимагають більш серйозного технічного оснащення ноутбука.

 • Технічні характеристики

Діагональ екрану ноутбука для програмування може становити від 13,5 до 15,6 дюйма. Слід надати перевагу моделям з LED екраном, щоб мати змогу безперервно працювати на ньому понад 5-6 годин поспіль.

Процесор варто обирати з лінійки Intel Core i5 — Core i7.

Бажаний об’єм RAM — від 8 до 16 ГБ.

Жорсткий диск краще обрати SSD з об’ємом від 256 ГБ.

 • Особливості

Ноутбук для програмування повинен мати такі порти: LAN, USB 3.0, HDMI. Також у ньому повинні бути адаптери Wi-Fi та Bluetooth.

Ноутбуки для дизайну

Це категорія найдорожчих ноутбуків, адже дана комп’ютерна техніка повинна без проблем запускати такі програми, як: 3D Max, After Effects, Adobe Photoshop, CorelDraw, Figma, MockUp та інші. Все програмне забезпечення, яке пов’язане зі створенням дизайну вебсторінок, 3D дизайном, монтуванням відео та створенням дизайну інтер’єру, вимагає від ноутбука досить серйозної потужності.

 • Ціна

Вартість ноутбука для дизайну може становити від 450 до 800 доларів. Це техніка має таку ж цінову політику, як і ноутбуки для комп’ютерних ігор.

 • Технічні характеристики

Екран ноутбука для дизайну обов’язково повинен виготовлятися з IPS матрицею. Діагональ екрану може становити від 15,6 до 17 дюймів. Для дизайнерів дуже важливий цей показник — чим більше діагональ екрану, тим простіше працювати у цільовому програмному забезпеченні без шкоди для очей. Оптимальними будуть ноутбуки з екраном Full HD та частотою оновлення від 144 Гц.

Процесор варто обирати з лінійки Intel Core i5 — Core i11.

Бажаний об’єм RAM — від 8 до 32 ГБ.

Жорсткий диск слід обрати SSD з об’ємом від 256 ГБ.

 • Особливості

Ноутбук для дизайну повинен мати такі порти: LAN, USB 3.0, HDMI. Бажано, щоб у ноутбука були адаптери: Wi-Fi та Bluetooth.

Чому при виборі ноутбука для роботи варто звернутися до спеціалістів

Процес вибору ноутбука для роботи вимагає від користувача певних технічних знань. Інколи вибір подібної техніки виростає у справжнє випробування. Тому компанія NSPACE пропонує кожному потенційному покупцеві ноутбука, не гаяти час та скористатися допомогою спеціалістів.

Компанія NSPACE пропонує наступні послуги:

 • підбір оптимального ноутбука з урахуванням побажань та потреб замовника та обумовленого бюджету
 • продаж комп’ютерного обладнання відомих світових виробників з офіційною гарантією.