Windows, Linux та Mac OS — чим відрізняються та яку ОС обрати

До вибору операційної системи, як і вибору техніки чи взагалі будь-чого, треба підходити зважено і продумано, необхідно мати інформацію в тій чи іншій сфері.

Думки про операційні системи часто формуються на підставі звичок або завдань, що вирішуються за допомогою ПК. Неможливо однозначно сказати, яка операційна система краща, оскільки відмінності між ними мають фундаментальний характер, а кожна з систем має свої переваги та недоліки.

Яку ОС краще обрати? Windows vs Linux vs Mac OS

Існує декілька популярних ОС, одними з них є Microsoft Windows, Linux, Apple Mac OS.

У домашньому сегменті Windows є лідером. На сьогодні, 9 з 10 комп’ютерів працюють на Windows. Як правило, цю систему рекомендують для більшості користувачів, які не мають конкретних потреб. Легкість у використанні, величезна кількість підтримуваного софту та фірмовий сервіс від Microsoft.

Linux — завдяки своїй гнучкості в налаштуванні, безкоштовності та високій захищеності, домінує на ринку веб розробників, великих компаній та комп’ютерних фанатів.

Mac OS більш орієнтована на роботу, а ніж на розваги. Зручний та до дрібниць продуманий інтерфейс, високий рівень стабільність та безпеки.

Порівняльні характеристики ОС

  • Вартість ліцензії

Офіційна ліцензія на Windows коштує грошей, а користуватись «піратськими» версіями ми, категорично, не радимо, тим паче, що офіційна ліцензія має свої переваги.

Linux побудована на відкритому програмному забезпеченні й повністю безкоштовна.

Mac OS йде в комплекті з комп’ютерною технікою Apple, тому вважається безкоштовною. Але вартість «яблучного» продукту значно вища, ніж в аналогічних за потужністю комп’ютерів, так що переплати не уникнути. З іншого боку, всі подальші оновлення цієї системи будуть абсолютно безкоштовні.

  • Встановлення та конфігурування

Встановити Windows зможе навіть початківець ПК. Весь процес оновлення інтуїтивно зрозумілий.

Встановлюючи Linux, потрібно як мінімум мати уявлення про програмні пакети цієї системи та їх взаємозв’язок, адже деякі з них без інших просто не запустяться.

Установка Mac OS не складніша, ніж у тієї ж Windows.

  • Зручність використання

Windows має зручний та зрозумілий інтерфейс, що дозволяє зробити роботу за комп’ютером максимально комфортною. Хоча має свої незначні недоліки.

Linux системи трохи складніші в користуванні.

Mac OS — максимально продумана ОС, в якій враховані всі дрібниці та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що дає можливість навіть новачку комфортно працювати.

  • Програмне забезпечення

Більшість виробників розробляє свої програми саме під Windows. Особливо це стосується розробників індустрії ігор. Переважна більшість програм платна, однак, в інтернеті є достатньо багато вільно розповсюджуваного софту на будь-який смак — текстові редактори, браузери, антивіруси та інше.

До Linux систем найнеобхідніші утиліти зазвичай включаються при установці та вже доступні для використання. Переважна більшість програм на цю ОС розповсюджується безкоштовно.

Mac OS хоч і відстає за кількістю доступних програм від Windows, проте також має не мало корисного софту. Робота з графічними програмами, редагування відео та аудіо, Web-розробка тощо.

  • Безпека

Через поширеність — Windows найвразливіша з систем.

Linux відноситься до Unix систем, а це означає, що проколи тут дуже рідкісне явище.

Mac OS можна вважати найбезпечнішою з усіх перерахованих систем. Завдяки шифруванню (включається в налаштуваннях захисту та безпеки) та чіткому розподілу файлів на системні та користувацькі, віруси просто не можуть прижитися в цьому середовищі.

Точно сказати, яка ОС є найкращою — неможливо. Вибір підходящої системи залежить від характеру задач, продуктивності ПК, коштів користувача та інших факторів.

Повний комплекс IT-послуг від однієї компанії

Після аудиту наші спеціалісти допоможуть зробити правильний вибір, в залежності від ваших потреб.

А якщо ви вже визначилися та шукаєте, де придбати ліцензійне програмне забезпечення або операційну систему для дому чи офісу, ми пропонуємо вам вигідні варіанти для будь-яких завдань.