Локальна мережа в офісі: будуємо правильно

Локальна, або корпоративна мережа на підприємстві – вже звична практика. Захист інформації і комерційної таємниці, швидкий обмін даними між окремими підрозділами чи співробітниками, значна економія коштів – ось далеко не повний перелік ключових переваг її створення. І якщо ви ще роздумуєте, а чи потрібна корпоративна мережа в вашій компанії, швидше визначайтесь – і відповідь має бути ствердною.

Що таке локальна мережа?

Локальна мережа (ЛМ) – це мережа обміну даними, яка належить одній організації і управляється нею. Її також можна визначити як цілісну інформаційну систему, яка дозволяє спільно використовувати усі ресурси мережі підприємства і оптимізувати робочий процес.

Види локальних мереж

Існують кілька класифікацій локальних офісних мереж – залежно від параметру, який лежить в основі. Зокрема, за характером поєднання комп’ютерів в єдиний ланцюжок мережі бувають:

  • дротові – використовуються інтернет-кабелі
  • бездротові – поєднуються через wifi чи інші подібні інтернет-протоколи.

В залежності від наявності головного комп’ютера мережі бувають:

  • розподілені – усі користувачі мають рівний доступ до інформації, і кожен має право сам вирішувати, до яких даних на своєму ПК відкрити доступ. Такий варіант актуальний для невеликих офісів (до 10 комп’ютерів), в яких відсутня потреба в серйозному захисті даних від стороннього втручання
  • різнорангові – існує головний комп’ютер – сервер, – який виконує одразу кілька функцій: здійснює централізоване управління локальною мережею, підключає периферійні пристрої, зберігає окремі програми і застосунки, розробляє маршрути і протоколи даних всередині корпоративної мережі. Такі ЛМ забезпечують максимальну продуктивність і найвищий рівень захисту даних, а також підходять до компаній із великою кількістю ПК.

Класифікація за структурою підключення комп’ютерів (топологією) розглядає тип з’єднання. Відповідно до цього параметру, корпоративні мережі бувають у вигляді шини чи зірки, кільця, комірчастими, деревовидними чи змішаними. Їх характеристики досить специфічні, вибір оптимальної структури найкраще довірити ІТ-спеціалісту.

Переваги локальної мережі в офісі

Існує досить велика кількість переваг наявності локальної мережі в офісі, зокрема:

  • ЛМ скорочує витрати на інтернет та оптимізує трафік. Це ключова функція, оскільки більшість компаній мають одну точку доступу до інтернету. Окрім того, у межах ЛМ можна відключити доступ до окремих сайтів (приміром, соціальних мереж)
  • створює єдиний мережевий простір, в якому співробітники можуть зберігати дані та обмінюватись ними
  • економить кошти на периферійних пристроях. Зокрема, не потрібно забезпечувати кожного співробітника окремим принтером – через ЛМ усі можуть підключитись до одного апарату.

Ризики неправильної побудови локальної мережі в офісі

Неправильна побудова та налаштування локальної мережі зводить усі переваги до 0. Зокрема, недосвідчений ІТ-спеціаліст може перетворити мережу не на захищений простір, а не решето. Тобто інформація буде не захищеною і стає можливим несанкціонований доступ. Окрім того, є ризики поганого доступу до мережі Інтернет – він просто буде постійно пропадати.

Звертайтесь до спеціалістів

Побудова локальної корпоративної мережі для офісу потребує спеціальної кваліфікації, глибоких технічних знань і досвіду. Можна, звісно, закупити необхідне обладнання, скачати інструкцію «Як побудувати локальну мережу своїми руками» і витратити кілька днів на спроби зробити все самостійно. Але разом із цим «підписатися», що ви згодні з усіма ризиками, описаними вище.

Набагато вигідніше одразу звернутись до професіоналів. Компанія Nspace готова взяти на себе не лише побудову і налаштування локальної мережі у вашому офісі, а її постійну підтримку на умовах аутсорсу. Тобто коли наші знання і вміння вам потрібні – ми поряд, щоб вирішити технічні проблеми, але наймати у штат ІТ-спеціаліста чи сисадміна немає потреби.