Для чого потрібне відеоспостереження в офісі

Останнім часом про важливість відеоспостереження не говорив тільки ледачий. І все більше компаній його встановлюють – тому що переваги, які дає ця система, величезні. Для чого потрібна система відеоспостереження, які її функції і що потрібно для проєктування та встановлення – спробуємо розібратися в нашому блозі.

Що таке відеоспостереження і які компоненти входять в систему відеоспостереження в офісі

Відеоспостереження не варто плутати з вебкамерою на моніторі або стеженням за співробітниками в неробочий час. Це комплексна система, яка включає власне камери спостереження, датчики руху і сигналізації, пульт керування, а часто і додаткові компоненти: систему віддаленого доступу, контролю облікового часу співробітників і запису відео. Камери відеоспостереження – це лише інструмент системи. Головне – це функції відеоаналітики, заради яких і виконується проєктування цієї системи.

Для чого потрібна система відеоспостереження в офісі

Система офісного відеоспостереження виконує відразу кілька функцій:

  • забезпечує надійний захист від несанкціонованого доступу – від хуліганів, вандалів або небажаних відвідувачів
  • виконує роль сигналізації, при отриманні сигналу про несанкціонований доступ – передає його на пульт охорони
  • дозволяє контролювати віддалені приміщення, наприклад, склади
  • додатковий захист цінностей – встановлення відеокамер, спрямованих на сейфи, дороге обладнання
  • за умови інтеграції в СКВД (Систему контролю віддаленого доступу), виконує функцію контролю за робочим часом співробітників і контролю доступу. Тобто співробітники використовують магнітні картки, щоб зайти в офіс, – це зручніше, ніж видавати всім ключі або змушувати офіс-менеджера відкривати двері кожному.

Дані від СКВД, що інтегрована в систему відеоспостереження, можна передавати бухгалтерії для нарахування зарплатні – якщо передбачена погодинна оплата або система штрафів за запізнення.

Ризики самостійного налаштування відеоспостереження в офісі

Найголовніше в налаштуванні відеоспостереження – це проєктування системи. Необхідно розподілити всі приміщення на зони і розташувати обладнання так, щоб не було «мертвих» зон: ділянок території, куди об’єктиви камер не дістають. Зловмисники швидко обчислюють такі зони, тому їх наявність можна порівняти з відсутністю систем безпеки.

Необхідно розрахувати, скільки і яке потрібне обладнання, щоб забезпечити максимальну безпеку в офісному приміщенні. Так, для зовнішнього спостереження варто вибрати камери з антивандальним корпусом, стійким не тільки до механічних ударів і пошкоджень, а й до впливу навколишнього середовища (дощу, снігу, ультрафіолету). Для внутрішніх приміщень – маленькі поворотні камери купольного типу, які не будуть впадати в очі й не зіпсують інтер’єр офісу. Необхідно враховувати кут огляду об’єктивів, рівень освітлення в кімнатах, можливість нічної зйомки, тип живлення камер, спосіб передачі відеопотоку на пульт і багато іншого.

Довірте справу професіоналам!

Краще не експериментувати зі спробами спроєктувати систему відеоспостереження самостійно, а відразу звернутися до професіоналів. Фінансово ви навіть виграєте – фахівці відразу підберуть мінімум обладнання, яке при правильному розміщенні в комплексі забезпечать максимальний результат. Демократичні розцінки на проєктування, установку і технічну підтримку систем відеоспостереження пропонує компанія Nspace. Наші експерти з безпеки допоможуть вам захистити свій офіс!